بار تیم ملی روی دوش من نیست - میزبانی کره نمی‌تواند مانع قهرمانی ایران شود

امیر مهدی‌زاده در گفتگو با برنا:

ملی‌پوش تیم ملی کاراته کشورمان گفت: بار تیم ملی کاراته روی دوش من نیست.

بار تیم ملی روی دوش من نیست - میزبانی کره نمی‌تواند مانع قهرمانی ایران شود - تصویر 1
امیر مهدی زاده قهرمان جهان امید اصلی کاراته ایران در بازی های آسیایی اینچئون است.

مهدی زاده در گفتگو با خبرنگار سرویس ورزشی برنا در خصوص شرایط تیم ملی کاراته برای حضور در بازی های آسیایی اینچئون اظهار داشت: شرایط اردو و تمرینات بسیار ایده آل است. تا بازی های آسیایی چیزی نمانده است اما می توانیم با انجام تمرینات بهتر تا شروع مسابقات به آمادگی لازم برسیم. هفته آینده با ژاپن بازی تدارکاتی داریم تا با قدرت در اینچئون حاضر شویم.

وی درباره مسابقه انتخابی که در آن شرکت کرد، افزود: من مشکلی برای شرکت در بازی انتخابی نداشتم. نظر کادر فنی این بود که دیدار انتخابی برگزار شود و من هم توانستم با شکست دادن رقیبم به عضویت تیم ملی در بیایم.

مهدی‌زاده درخصوص اینکه امید اصلی تیم ملی کاراته برای کسب مدال طلا است، گفت: همه اعضای تیم در تلاش هستند تا با بیشترین آمادگی در بازی های آسیایی شرکت کنند. همه می خواهند بهترین نتیجه را کسب کنند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. تلاش می کنم خوش رنگ ترین مدال بازی های آسیایی را برای تیم ملی کشورم به ارمغان بیاورم. من با تمام وجود برای تیم ملی بازی می کنم و امیدوارم با خواست خدا موفق شوم.

نماینده وزن 60 کیلوگرم تیم ملی کاراته درباره پیش بینی اش از بازی های آسیایی اینچئون گفت: پیش‌بینی کسب نتیجه در بازی‌های آسیایی اینچئون واقعاً‌ کار بسیار دشواری است اما من برای کسب بهترین مدال راهی کره جنوبی می‌شوم. امیر مهدی زاده با چهار سال گذشته خود شرایط بسیار متفاوتی را دارد چرا که در آن سال‌ها یک کاراته‌کای ناشناخته بودم اما در حال حاضر عنوان قهرمانی جهان را به یدک می‌کشم و قطعاً کارم در بازی‌های آسیایی سخت‌تر خواهد بود.

ملی پوش تیم ملی کاراته درباره اینکه گفته می شود بار تیم ملی روی دوش او است، بیان کرد: بار تیم فقط روی دوش من نیست. بچه های دیگر هم عنوان دارند و با تجربه هستند. من هم در میادین زیادی شرکت کرده ام و کم تجربه نیستم. با توجه به تجربه‌هایی که در میادین بزرگی مثل قهرمانی جهان کسب کردم، تلاش می‌کنم از آن تجربیات در تاتامی اینچئون بهره‌مند شوم. تلاش می کنم تا از همه تجربیات برای تیم ملی استفاده کنم و کاراته ایران همچنان بتواند به افتخارآفرینی در آسیا ادامه دهد.

مهدی زاده درباره اینکه میزبانی کره تا چه حد در نتایج تأثیرگذار خواهد بود، گفت: ایران همیشه قطب کاراته آسیا بوده و ما یک سر و گردن از بازیکنان آسیایی بالاتر هستیم، مطمئن باشید میزبانی کره نمی تواند مانع قهرمانی و موفقیت ایران شود.

وی در مورد حریف اصلی خود که در بازی‌های آسیایی اینچئون باید مقابل او مبارزه کند، گفت: در مسابقات پیش رو تک‌چهره‌های زیادی حضور خواهند داشت، اما حریف اصلی من نماینده تیم ملی کره جنوبی است اما ناگفته نماند او دو بار عنوان قهرمانی در آسیا را کسب کرده اما من هم قهرمان جهان هستم، می‌دانم که می‌توانم مقابل او نتیجه مطلوبی را کسب کنم.

مهدی زاده تاکید می کند رقیب اصلی خود در بازی‌های آسیایی را دو بار در شکست داده است:‌ با نماینده تیم ملی کره جنوبی یک بار در سوپرلیگ و یک بار در مسابقات کاپ ایران‌زمین مبارزه کردم و در هر دو مرحله او را شکست دادم و فکر می‌کنم شناخت خوبی از او دارم و فکر می کنم که بتوانم در اینچئون نیز از پس او بر بیایم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه