ایران بازی با آمریکا را به ست چهارم کشاند

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، تیم‌های ملی والیبال آمریکا و ایران از ساعت ۳:۴۰ بامداد امروز دوشنبه دومین بازی خود را در شهر لس آنجلس آغاز کرده‌اند که تیم ایران بعد از باخت در دو ست ابتدایی موفق شد ست سوم را از آن خود کند و بازی را به ست چهارم بکشاند.

تیم آمریکا در شروع این بازی یک تغییر را در ترکیب خود داشت تا بار دیگر برای کواچ سورپرایز داشته باشد. تیلور ساندر، ارزشمندترین بازیکن سال گذشته لیگ جهانی در ترکیب اولیه این تیم جای نگرفت و اندرسون به عنوان بازیکن پشت خط زن به کار گرفته شد. در کنار اندرسون، آرون راسل، مورفی تروی، میشا کریستین‌سن، مکسول هالت، دیوید اسمیت و اریک شوجی (لیبرو) نفرات اصلی آمریکا بودند. در آنسوی میدان، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، سعید معروف، عادل غلامی، سیدمحمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف (لیبرو) ارنج اولیه تیم ایران را تشکیل دادند.

بدون انسجام لازم در ست نخست

تیم ملی ایران که با همان ترکیب دیدار نخست و البته این بار حضور ظریف در بین نفرات اصلی برابر مدافع قهرمانی لیگ جهانی قرار گرفت، در شروع ست نخست دو امتیاز متوالی را توسط موسوی کسب کرد اما میزبان بلافاصله با سرویس‌های اندرسون جبران کرد و در امتیاز ۵ بر ۴ از ایران پیش افتاد و وفت اول استراحت فنی را هم ۸ بر ۷ به سود خود ثبت کرد.

آمریکایی‌ها که در دفاع روی تور هماهنگی خوبی داشتند در ادامه کار چندین بار مهاجمان تیم کشورمان را ناکام گذاشتند تا برتری ۱۳ بر ۹ این تیم ثبت شود و کواچ درخواست تایم اوت کند. این روند ادامه پیدا کرد تا جایی که آمریکا وقت دوم استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۰ پیشی گرفت. فاصله دو تیم با اشتباهات متوالی بازیکنان ایران هر لحظه افزایش یافت و تغییرات کواچ و به میدان فرستادن غفور و معنوی‌نژاد بی فایده بود تا ست نخست را آمریکا ۲۵ بر ۱۶ برنده شود. در این ست تیم ایران از انسجام لازم برخوردار نبود و در خط حمله و دفاع ضعیف ظاهر شد.

تغییرات بی‌فایده کواچ

ایران ست دوم را با چند تغییر آغاز کرد. عبادی‌پور و غفور در شروع این ست به میدان رفتند. تیم کشورمان در امتیازات اولیه این ست دریافت‌های خوبی را انجام داد و در دفاع روی تور هم بهتر عمل کرد تا با ارایه یک بازی برابر مقابل میزبان وقت نخست استراحت فنی را نیز ۸ بر ۷ به سود خود ثبت کند. دو امتیاز سرویس متوالی و یک سرویس خوب دیگر از این بازیکن که دریافت خوبی را به دنبال نداشت آمریکا را ۱۱ بر ۸ پیش انداخت و کواچ خیلی دیر تقاضای وقت استراحت کرد. این بار وقت دوم استراحت فنی ۱۶ بر ۱۰ به نفع آمریکا ثبت شد.

بازی ضعیف تیم ایران به خصوص در دریافت اول و خط حمله ادامه یافت و کواچ بازیکنان ذخیره را در ادامه راهی میدان کرد تا شاید تغییری را در روند امتیازگیری تیم آمریکا ایجاد کند اما اتفاق خاصی را شاهد نبودیم و آمریکا این بار ست دوم را ۲۵ بر ۱۶ برنده شود.

بازگشت تیم ایران

تیم کشورمان که معنوی‌نژاد و غفور را در ترکیب خود حفظ کرده بود ست سوم را بهتر شروع کرد. دریافت‌های شاگردان کواچ بهتر شد و در سرویس هم سرعت بیشتری را شاهد بودیم که همین عامل برتری ۸ بر ۴ کشورمان را در وقت نخست استراحت فنی شاهد بودیم. تیم آمریکا که با بازی خوب ایران تحت فشار روحی قرار گرفته بود نتوانست روند دو ست اول این دیدار را حفظ کند. وقت دوم استراحت فنی این ست ۱۶ بر ۱۰ برای ایران ثبت شد.

برخلاف ست دوم، این بار تغییرات کواچ اثر گذار بودند. تیم ایران با حضور فائزی در دفاع روی تور بهتر ظاهر شد و حتی ۱۹ بر ۱۲ پیش افتاد تا سرمربی آمریکا تقاضای تایم اوت کند. تیم میزبان که نمی‌خواست بازی به ست چهارم کشیده شود رفته رفته خود را پیدا کرد و فاصله را کاهش داد تا جایی که کواچ در امتیاز ۲۱ بر ۱۶ درخواست تایم اوت کرد. این ست را تیم ایران ۲۵ بر ۲۰ برنده شد تا بازی به ست چهارم کشیده شود.

هماهنگی که موسوی با غفور در دفاع روی تور داشت در شروع ست چهارم باعث شد ایران ۴ بر ۲ از آمریکا پیش بیفتد اما در ادامه میزبان با سرویس‌های اندرسون ۵ بر ۴ نتیجه را به سود خود تغییر داد. میزبان با انسجامی که در دفاع روی تور خود ایجاد کرده بود برتری ۸ بر ۶ را در وقت اول استراحت فنی رقم زد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه