ایران استعداد و پتانسیل بالایی در توسعه ورزش های رایانه ایی دارد

دبیر کل فدراسیون جهانی ورزش هالی الکترونیکی:

دبیر کل فدراسیون جهانی ورزش هالی الکترونیکی گفت:می توانم نظر اعضای هیات رییسه جهانی را برای مرکزیت ایران به عنوان کنفدراسیون غرب آسیا جلب کنم.

ایران استعداد و پتانسیل بالایی در توسعه ورزش های رایانه ایی دارد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، دبیر کل انجمن فدراسیون جهانی ورزش های الکترونیک یا بازی های رایانه ایی در پایان سفر به ایران در یک کنفرانس خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و ایران را کشوری مستعد و بسیار مهم در راه توسعه بازیهای رایانه ایی در آسیا و جهان دانست.

چون وونگ لیم در نشستی با حضور لقمان شاورانی رییس انجمن ورزش های رایانه ایی ایران به خبرنگاران گفت: من در دیدارهای جداگانه ایی که با مسئولین ارشد ورزش ایران داشتم آنها را بسیار علاقمند به این نوع ورزش فکری دیدم و باید بگویم که از هم اکنون می توانم نظر اعضای هیات رییسه جهانی را برای مرکزیت ایران به عنوان کنفدراسیون غرب آسیا جلب کنم.

وی افزود: در گشت و گذار کوتاهی که در پایتخت ایران به همراه دوستان داشتم دیدم که باشگاه ها و کافی نت هایی هستند که حتی تا نیمه های شب هم کودکان و نوجوانان در آنجا مشغول بازی الکترونیکی هستند و من از عشق علاقه نوجوانان ایرانی و همچنین سرعت و تبحری که آنان در بازیها دارند به وجد آمدم. بنا بر گزارش دوست خوبم آقای شاورانی در همه شهرهای ایران و حتی روستاها این نوع ورزش دایر است و اگر بودجه ها و امکانات لازم از سوی دولت در اختیار انجمن شما قرار گیرد من شک ندارم که ایرانی ها با این توانمندی و علاقه و پتانسیل می توانند در مسابقات جهانی و آسیایی مدال های خوبی را بدست آورند.

وی از موفقیت ورزشکاران ایرانی در بازیهای ایندورز گیم آسیا یا بازیهای رایانه ایی اشاره کرد و افزود: شما در حالی توانسته اید مدال های خوبی بگیرید که انجمنی نوپا هستید و ما باید برای متولیان ورزش ایران این مهم را جا بیندازیم که به بازیهای الکترونیکی نگاهی حرفه ایی تر داشته باشند و اگر این اتفاق بیفتد و بتوانید شما فدراسیون مستقلی داشته باشید شک ندارم که پیشرفت شما چند برابر خواهد شد.

دبیرکل فدراسیون جهانی بازیهای الکترونیک که یک فرد کره ایی است اعلام کرد که در بازیهای جهانی باکو تلاش می کند نظر اعضای هیات رییسه را به سوی این موضوع جلب کنم که بازیهای رایانه ایی و الکترونیکی در ایران بس��ار فراتر از آن چیزی است که ما تصور می کردیم بنابراین یقین دارم که آنها با مرکزیت ایران برای کنفدراسیون غرب آسسیا موافقت خواهند کرد.

دبیرکل فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک در سفر به ایران دیدار ‌های جداگانه ایی با سیدنصرالله سجادی، سید مناف هاشمی و امیررضا خادم، معاونان وزیر ورزش و جوانان داشت و بر گسترش فعالیتهای مشترک دو طرف و حمایت از این رشته در کشورمان تاکید کرد.

لیم در این دیدارها با ابراز خرسندی از اولین سفر خود به ایران، با اعلام حمایت از عضویت رئیس انجمن ورزش‌های الکترونیک کشورمان در هیئت رئیسه فدراسیون جهانی و با دعوت از مسئولان ورزش کشورمان در مسابقات جهانی آذربایجان، ایران را یکی از قوی ترین و تاثیرگذارترین کشورهای عضو فدراسیون خواند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه