اندیشه سرنوشت ساز!

مهرام – پتروشیمی؛ اپیزود چهارم در فینال

دیدار چهارم از فینال لیگ ملی بسکتبال پنجشنبه بین دو تیم پتروشیمی و مهرام در ماهشهر برگزار خواهد شد.

اندیشه سرنوشت ساز! - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، فردا دو تیم بزرگ بسکتبال ایران برای پنجمین بار در این فصل در ورزشگاه اندیشه بندر ماهشهر به مصاف هم می روند. یک نبرد تکراری و حاس و نفسگیر که در تمام این سال ها حساسیت و اهمیت ویژه ای داشته و بارها و بارها تکرار شده اما این دور تسلسل از اهمیت و حساسیت آن نکاسته است.

در 3 دیدار اخیر مهرام 2 بار حریف جنوبی خود را شکست داده و اگر در این دیدار به پیروزی برسد کار را در همین دیدار تمام خواهد کرد ولی اگر شاگردان مهران حاتمی حریف خود را از پیش رو بردارند کاربه بازی چهارم کشیده خواهد شد. بازی قبل دو تیم در تهران و با نتیجه 61-54 به سود مردان پترو به پایان رسید.

با توجه به اینکه مهرام با یک برد قهرمان می‌شود دوباره می‌توان گفت شانس مهرام برای قهرمانی روی کاغذ بیشتر است اما بردی که ماهشهری‌ها در تهران کسب کردند از نظر روانی برای آن‌ها بسیار مناسب بود و مطمئنا فشار روانی مهرام را نیز بیشتر می‌کند.

اما اگر بازیکنان پتروشیمی بازی قبل مقابل مهرام را انجام دهند، می توانند همه چیز را به تساوی بکشانند. پتروشیمی در دیدار سوم با عملکرد خوب دفاعی مهرام را مغلوب کرد و از برنامه‌هایی که داشت جواب گرفت و حالا در بازی چهارم نیز مطمئنا به دنبال همین برنامه خواهد بود. در طرف مقابل مهرام به دنبال تغییرات در برنامه‌هایش است تا بتواند بازی سوم را جبران کند و به نتیجه برسد. مطمئنا مهرام می‌داند در صورت شکست در دیدار چهارم کارش بسیار دشوار خواهد شد.

شوت‌های 3 امتیازی حامد آفاق، خلاقیت‌های صمد نیکخواه و جوانانی مثل بهنام یخچالی به علاوه جو سنگین سالن اندیشه بندر امام، برگ‌های برنده میزبان در این بازی هستند. و در سوی مقابل تجربه اوشین و نیروی جوانی مهرام، امید های مصطفی هاشمی را زنده نگه خواهد داشت.

هاشمی پس از شکست در تهران مثل همیشه خودش مسئولیت شکست را قبول کرد و گفت کهشاگردانش را به خاطر آنالیز نامناسب حریف، سر در گم به زمین فرستاده است. او قطعاً دوست ندارد باز هم این حرف‌ها را در بندر امام تکرارکند.

اما مهران حاتمی اعتقاد دارد به رغم عملکرد خوب در بازی قبلی، برد در این بازی را فراموش کرده و فقط به پیروزی در این بازی فکر می کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه