اعتراض عادل و تمجید از امیر - هزینه 5 میلیاردی استقلال برای 28 بازی!+فیلم

سرویس ورزش  جوان ایرانی:

خبرگزاری فارس: اعتراض عادل و تمجید از امیر/ هزینه 5 میلیاردی استقلال برای 28 بازی!+فیلم

برنامه 90 پس از تعطیلی 50 روزه لیگ روی آنتن رفت و به بررسی هفته هجدهم لیگ برتر و مسائل روز فوتبال کشورمان پرداخت.


به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، برنامه 90 شب گذشته روی آنتن رفت و پس از مدت‌ها به بررسی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در هفته هجدهم پرداخت.

در ابتدای این برنامه عادل فردوسی‌پور از کوتاهی این برنامه و اختصاص دادن زمانی در حدود 100 دقیقه خبر داد و به نوعی اعتراض خود را نسبت به این موضوع نشان داد.

سوال پیامکی این برنامه به انتخاب بهترین واکنش دروازه‌بانان تا هفته هجدهم اختصاص داشت که مخاطبان 6 گزینه ( علیرضا بیرانوند، مهدی رحمتی، محسن فروزان، پرویز کریمی، حامد لک و سوشا مکانی)  را پیش‌رو داشتند.

اعتراض عادل و تمجید از امیر - هزینه 5 میلیاردی استقلال برای 28 بازی!+فیلم - تصویر 2

با توجه به وقت کم برنامه این هفته 90 آمار شرکت کنندگان و رای مخاطبان به طور کامل در انتهای برنامه پخش نشد و در اواسط برنامه نظر مردم به شرح زیر بود.

اعتراض عادل و تمجید از امیر - هزینه 5 میلیاردی استقلال برای 28 بازی!+فیلم - تصویر 3

میهمان این برنامه نود علیرضا فغانی داور شایسته کشورمان بود که موفق شده بود فینال جام ملت‌های آسیا را میان استرالیا و کره‌جنوبی قضاوت کند.

* حضورم در فینال جام ملت‌ها هدیه نبود، پولادی شیطنت کرد

 

وی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: خیلی خوشحالم که توانستم نماینده شایسته کشورم در رقابت‌های جام ملت‌ها بودم و به نوعی توانستیم تا از حیثیت داوران ایرانی دفاع کنیم.

وی درباره اینکه عملکرد داور استرالیایی هم باعث شد تا به نوعی شانس شما برای حضور در فینال بیشتر شود، اظهار داشت: یکی از شرایطی که داوران می‌توانند در فینال قضاوت کنند این است که تیم‌کشورشان در فینال حضور نداشته باشد، البته عملکرد خودشان هم تاثیر زیادی در انتخاب دارد و خدا را شکر که شرایط به نفع ما شد، البته من دوست داشتم تیم ملی به فینال صعود کند و افتخارش برای تمام ایرانی‌ها باشد.

فغانی افزود» هدف ما هم این بود که اگر یک یا دو بازی به ما بدهند عملکرد خوبی داشته باشیم تا امکان حضورمان در جام جهانی 2018 هم فراهم شود، قطعاً بازی فینال برای ما هدیه نبود.

وی درباره اخراج پولادی هم گفت: شیطنت او باعث شد تا داور مجاب شود که به وی کارت زرد نشان دهد.

 

*این فیلم را ببینید.

پس از صحبت با علیرضا فغانی، عادل فردوسی پور درباره نحوه سیدبندی تیم‌های حاضر در آسیا برای حضور در جام جهانی 2018 مطالبی را به صورت تصویری بیان کرد.

 

*ایران و استرالیا در مقدماتی جام جهانی هم‌گروه نمی‌شوند

فردوسی‌پور با اشاره به قهرمانی استرالیا در جام ملت‌ها عنوان کرد که این تیم قطعاً از سید دو به سید یک خواهد آمد و احتمالاً تیم‌هایی نظیر قطر یا عمان از سید یک به سید دو تنزل خواهند داشت.

وی گفت که سیدبندی جدید بر اساس اعلام رده‌بندی فیفا در ماه آینده خواهد بود و بر این اساس به احتمال بسیار زیاد ایران هم‌گروه استرالیا نخواهد شد.

 

آیتم 90 درجه پخش شد.

 

گزارشی از حواشی دیدار ذوب آهن و پرسپولیس پخش شد.

 

*این فیلم را ببینید.

در ادامه این برنامه مجری برنامه نود به فسخ قرارداد هلمکه بازیکن دورگه استقلالی‌ها اشاره کرد و این موضوع باعث شد تا خریدهای بازیکنان خارجی توسط باشگاه استقلال مورد بررسی قرار داده شود و به این موضوع اشاره شد که آبی‌های پایتخت برای 8 بازیکن خود که در مجموع 28 بازی برای این تیم انجام داد‌ه‌اند (یک میلیون و 518 هزار دلار) مبلغی نزدیک به 5 میلیارد تومان هزینه کرده‌اند.

 

در ادامه برنامه گزارشی از حواشی دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و سپاهان پخش شد.

 

پس از آن آنالیر فنی از بازی استقلال - سپاهان پخش شد و به نوعی عملکرد بازیکنان و سرمربی استقلال مورد تمجید واقع شد.

 

در انتهای برنامه مجری نود به اتفاقات مربوط به دوپینگ علا عبدالزهرا اشاره‌ای داشت و بر این اساس با احمدرضا براتی کارشناس حقوقی فوتبال، دکتر طباطبایی قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و دکتر هاشمیان رئیس کمیته پزشکی فدراسوین فوتبال به صورت تلفنی به گفت‌و‌گو پرداخت.

براتی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: نادو در مورد دوپینگ این بازیکن به فیفا اطلاعی نداده و فیفا نیز اظهار دارد از طریق وادا از این مسئله مطلع شده است.

براتی عنوان کرد: فسخ قرارداد عبدالزهرا ابهام دارد. تراکتوری‌ها سندی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد او 18 شهریور قراردادش را فسخ کرده و خود بازیکن گفته من 19 شهریور قرارداد را فسخ کرده‌ام و 20 شهریور از ایران رفته است. همزمانی تاریخ فسخ قرارداد با مشخص شدن نتیجه دوپینگ و خروج از ایران عجیب است.

 براتی عنوان کرد: می‌خواستند افکار عمومی را بازی بدهند و بگویند ما در فوتبال آسیا کرسی نداریم و این باعث شده رای را به ضرر ایران بدهند.حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا هم درست بود.

دکتر طباطبایی قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نیز روی خط تلفنی برنامه آمد و درباره این مسئله اظهار داشت: ما به عنوان نادو به وظایف خود عمل کرده ایم و مشکلی در این باره نداشته ایم و فیفا قوانین بین‌المللی را رعایت نکرده است.

دکتر احمد هاشمیان رییس سابق کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال نیز روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: هر نهادی که در خصوص نمونه گیری اقدام کرده است باید اطلاع رسانی آن را نیز عهده دار باشد و رای صادر کند که وادا متاسفانه این کار را نکرد.

به گزارش فارس، بحث در این باره به دلیل اتمام زمان برنامه 90 نیمه تمام ماند.

انتهای پیام/آ

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه