اظهار بی‌اطلاعی دبیرکل کمیته المپیک از کمک 60 میلیاردی دولت

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش سایر:

اظهار بی‌اطلاعی دبیرکل کمیته المپیک از کمک 60 میلیاردی دولت - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، شاهرخ شهنازی که در مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری حضور داشت، پس از پایان این مجمع در مورد صحبت‌های معاون وزارت ورزش و جوانان مبنی بر برگزاری مجمع طبق قوانین گذشته (نادیده گرفته شدن تاکید سازمان بازرسی کل کشور در مورد ممنوعیت حضور نمایندگان مجلس در انتخابات فدراسیون‌ها) به پرسش خبرنگاران پاسخ داد.

وی در این رابطه گفت: فکر می‌کنم صحبت هایی که آقای شعبانی بهار (معاون توسعه ورزش همگانی) ارائه کردند کاملا واضح و روشن بود. به نظر من وزارت در آن حدی نیست که در چنین مواردی تعیین تکلیف و قضاوت کند و بگوید کدام نهاد درست می‌گوید. سازمان بازرسی کل کشور یا مجلس شورای اسلامی؛ وظیفه وزارت ورزش و جوانان تعیین تکلیف فدراسیون های ورزشی است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ادامه داد: فدراسیون سوارکاری بلاتکلیف بود و طبیعی بود که مجمع انتخاباتی این فدراسیون برگزار شود تا از بلاتکلیفی خارج شود. در کل صحبت‌های معاون وزیر ورزش و جوانان مبسوط و واضح بود.

شهنازی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که در مورد وضعیت کاروان ورزش ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی پرسیده شد، خاطر نشان کرد: با معرفی 20 رشته اعزامی در واقع 95 درصد از وضعیت کاروان مشخص شده است. مشغول بررسی روی سایر رشته ها هستیم تا کل رشته ها و ورزشکاران آنها برای حضور در این بازی‌ها مشخص شود.

وی با بیان اینکه طبق مقررات تا یک ماه‌ و نیم دیگر فهرست اولیه کاروان ایران برای سفر به کره جنوبی باید به مسئولان برگزارکننده بازی‌های آسیایی اعلام شود، یادآور شد: یک ماه پیش از آغاز این بازی‌ها هم باید فهرست رشته‌ها و نفرات اعزامی خود را نهایی و اعلام کنیم. ما زمانی از این پتانسیل استفاده کرده و بر اساس آن رشته ها و ورزشکارانمان را معرفی خواهیم کرد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد اینکه گفته شده از میان رشته های گروه سوم حضور حداقلی رشته های انفرادی مدنظر است، گفت: رشته‌هایی هستند که امیدی به مدال‌آوری آنها نیست، اما حرکت رو به پیشرفت دارند و نمی توان ارتباط آنها را با بازی های آسیایی که هر چهار سال یک بار برگزار می شود، قطع کرد. تمام تلاشمان حضور حداقلی در این رشته‌هاست.

شهنازی در مورد صحبت‌های محمدباقر نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مبنی بر کمک 60 میلیاردی دولت برای بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی بیان کرد: من این صحبت را نشنیده ام و از آن بی خبرم. باید ببینم ک��ا این صحبت مطرح شده تا در مورد آن اظهارنظر کنم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه مسئولیت سرپرستی کاروان ایران در بازی‌های آسیایی بر عهده خودش است، خاطر نشان کرد: تا پایان خرداد ماه بخشی از بودجه امسال را دریافت کرده و در اختیار فدراسیون‌ها قرار می دهیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه