اصرار می‌کنیم حداقل یک نفر به تیم اعزامی تنیس روی میز اضافه شود

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش سایر:

اصرار می‌کنیم حداقل یک نفر به تیم اعزامی تنیس روی میز اضافه شود - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، محمد زارع‌پور در نشست خبری این فدراسیون در کمیته ملی المپیک با اشاره به گذشته این رشته عنوان کرد: پینگ پنگ در تاریخ 70 ساله خود دو برنز در بازی های آسیایی بدست آورده است. من در ماه آخر سال 2009 به فدراسیون تنیس روی میز آمدم و برنامه ریزی در سال 2010 برای بازی های جهانی انجام شد تا بتوانیم در سال 2014 نیز در رقابت های پیش رو نتایج خوبی را بگیریم، چون نتایج می تواند نگاه جهانی به تنیس روی میز را تغییر دهد.

وی افزود: قرارداد با کمپ اشلایگر و استفاده از مربیان خارجی کشورها در برنامه ریزی ما بود تا جایگاه تنیس روی میز را ارتقاء بدهیم. با تلاشی که داشتیم برای اولین بار در مسابقات جهانی سرگروه شدیم. در پوسان کره بعد از 17 سال در 18 تیم اول آسیا قرار گرفتیم. بعد از سال 2012 قرارداد کمپ اشلایگر لغو شد.

نوشاد خودش نخواست در لیگ اروپا بازی کند
رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به وضعیت نوشاد عالمیان عنوان کرد: قرار بود نوشاد برای ارتقاء رنکینگ خود در لیگ اروپا و اتریش بازی کند، اما او خودش نخواست. تلاش ما این بود تا رنکینگ وی بین 20 تا 40 اول جهان باشد و افشین نوروزی و نیما عالمیان به رنکینگ زیر 100 جهان و پوریا عمرانی به رنکینگ زیر 300 جهان برسند، اما به دلیل بالا رفتن نرخ ارز موفق نشدیم قرارداد کمپ اشلایگر را تمدید کنیم.

زارع‌پور ادامه داد: تنها راه پیشرفت بازیکنان این است که در لیگ اروپا توپ بزنند در حال حاضر تاریخی ترین تیم پینگ پنگ را داریم که میانگین بازیکنان 21 سال است. افشین نوروزی کاپیتان تیم ملی می تواند هشت سال دیگر بازی کند، سه بازیکن دیگر نیز 10 تا 15 سال در تیم ملی فرصت ادامه فعالیت دارند. ما باید از مربیان خارجی استفاده کنیم یا حریفان تمرینی را به ایران بیاوریم. نوشاد تمرینات خود را انجام داد خودش قبول نکرد به لیگ اروپا برود و من نمی توانستم او را به زور وادار به انجام این کار کنم.

وی با بیان اینکه اگر بازیکنان در لیگ اروپا شرکت کنند می توانند به رنکینگ جهانی برسند، افزود: قرار شد برای بازی های آسیایی تیم ملی با ترکیب دو نفره در بخش آقایان و یک نفر در بخش خانم ها (ندا شهسواری) شرکت کند تلاش ما بر این بود تا تیم آقایان با سه بازیکن اعزام شود تا بتوانیم در بخش تیمی هم وارد رقابت شویم، اما با نظر و تصمیم کمیته ملی المپیک قرار شد دو بازیکن به اینچئون اعزام شوند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز افزود: انتخاب بازیکنان کار سختی بود دو بازیکن انتخابی از میان چهار نفر برتر گزینش شدند و سطح بازی خوبی دارند و آینده بسیار عالی در انتظار آنها است. سطح بازی نیما عالمیان پایین نیست و حتی می تواند از نوشاد بهتر باشد چون جسارت و شجاعت بازی نیما بالا است و مثل نوشاد محتاط عمل نمی کند.

زارع‌پور از اعزام تیم ملی به کمپ اشلایگر خبر داد و گفت: قرار شد تیم ملی از 16 شهریور به کمپ اشلایگر اتریش برود و تا بیست و هشتم همین ماه به تمرینات خود ادامه دهد. در بخش بانوان ندا شهسواری تمریناتش را زیر نظر سیما لیموچی انجام می دهد.

وی افزود: ما مجارستان قرارداد بسته ایم تا با بازیکنان کشور ما تمرین کند، با همین تلاش ها توانستیم سهمیه المپیک را بدست بیاوریم و از نظر رنکینگ به جایگاه خوبی برسیم. سفرهای برون مرزی بازیکنان نیز بسیار مفید بوده است البته بعد از المپیک لندن به دلیل محدودیت های مالی نتوانستیم سفرهای زیادی داشته باشیم.

کمیته برای اعزام پینگ پنگ نگاه توسعه ای داشت
رئیس فدراسیون تنیس روی میز در خصوص برنامه های فدراسیون برای آینده عنوان کرد: هدفمان این است که در سال 2018 در بخش تیمی مدال بدست بیاوریم، در بازی های سال 2010 با توجه به عدم شرکت در دو دوره گذشته با بدترین قرعه مواجه شدیم.

زارع‌پور ادامه داد: حریفان آسیایی با توجه به بازی های نوشاد عالمیان از وی حساب می برند و به عنوان یک بازیکن خطرناک به او نگاه می کنند. این اتفاقات باعث شده تا وضعیت ما به گونه ای باشد که در بخش تیمی آسیا شرکت کنیم، نتیجه مطلوبی بدست بیاوریم. اصرار ما بر این است که حداقل یک نفر به اعزامیان این رشته افزوده شود.

اولویت ما استفاده از مربیان خارجی است
وی با اشاره به مربی گری در فدراسیون تنیس روی میز تصریح کرد: به جرات می گویم که در فدراسیون ما در بحث آموزش و مربیگری حداقل 20 سال عقبیم. مربیان کشورمان استعدادهای خوبی را پرورش دادند و جا دارد که همینجا از همه آنان تشکر کنم در جلسه ای که اسفند ماه داشتیم عنوان کردیم که اولویت ما گزینه خارجی است ولی در آن زمان بودجه لازم را نداشتیم و قطعا به دنبال این هستیم که سرمربی بانوان و آقایان خارجی باشد.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز افزود: در بحث بانوان بازیکنانی را دعوت کردیم تا حریف تمرینی ما باشند که ملی پوشان را برای مسابقات آسیایی جوانان و نوجوانان هند آماده کنند، امسال حضور شهسواری فقط برای شرکت در بازی های آسیایی و توجه مان برای کسب نتیجه در بخش تیمی آقایان می باشد که اگر بتوانیم در این بخش رقابت داشته باشیم به کسب نتیجه امیدواریم.

زارع‌پور در پایان با درخواست از مسئولان کمیته ملی المپیک برای افزایش سهمیه اعزامی این رشته به بازی های آسیایی عنوان کرد: اگر در بخش تیمی شرکت نکنیم مسئولیت عدم نتیجه بر عهده ما نیست. درخواست کرده ایم تا با ا فزایش حداقل یک سهمیه بتوانیم در بخش تیمی نیز شرکت کنیم که امیدواریم این اتفاق بیفتد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه