اشکانی: می‌توانستیم قهرمان جهان شویم - مخالف وزن کم کردن غیراصولی هستم

سرویس ورزش  جوان ایرانی:

خبرگزاری فارس: اشکانی: می‌توانستیم قهرمان جهان شویم/ مخالف وزن کم کردن غیراصولی هستم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان گفت: اگر بدشانسی نمی‌آوردیم می‌توانستیم روی سکوی قهرمانی جهان هم بایستیم.


علی اشکانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص کسب عنوان سوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان گفت: متاسفانه 2 کشتی‌گیر ما دور از انتظار ظاهر شدند. دلخانی در حالی که سال گذشته هم عضو تیم ملی بود و انتظار بیشتری از او داشتیم عملکرد خوبی نداشت. البته او گرفتار ناداوری شد و اگر با این مشکل روبرو نمی‌شد حتما طلا می‌گرفت.

وی ادامه داد: خلیل‌زاده مقابل کشتی‌گیری شکست خورد که در مسابقات قهرمانی آسیا به راحتی او را شکست داده بود، اما خاصیت این رده سنی همین است و کشتی‌گیران قابل پیش‌بینی نیستند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان تصریح کرد: اگر این دو کشتی‌گیر ما در مجموع 6 امتیاز هم می‌گرفتند می‌توانستیم روی سکوی قهرمانی جهان هم برویم، اما متاسفانه بدشانس بودیم. البته خدا را شکر می‌کنیم که با این نفرات موفق بعد از 2سال به کسب سکوی جهانی شدیم که خوشحال کننده است.

اشکانی با بیان اینکه 4 - 5 کشتی‌گیر از تیم فعلی می‌تواند سال آینده هم در ترکیب نوجوانان باشد گفت: باید با سرمایه‌گذاری بیشتر و برنامه‌ریزی بهتر برای کسب سکوی اول جهان تلاش کنیم چرا که تمام حریفان ما به شدت کار می‌کنند.

وی در خصوص انتقاداتی که درباره کاهش وزن کشتی‌گیران نوجوان در مسابقات جهانی صورت گرفته بود گفت: از زمان حضورم در تیم ملی از روش‌های علمی برای کاهش وزن بچه‌ها استفاده می‌کردم و اجازه وزن کم کردن‌های بیش از حد را به هیچ کشتی‌گیری نمی‌دهم چرا که مخالف وزن کم کردن غیراصولی هستم.

اشکانی تصریح کرد: بیشترین وزن را زید‌وند در 63 کیلوگرم کم می‌کرد که چیزی حدود 4 تا 5 کیلو بود، اما سایر کشتی‌گیران کمتر از 4 کیلوگرم وزن کم می‌کردند. هر چقدر در این رده سنی کشتی‌گیران کمتر وزن کم کنند عمر ورزشی آنها طولانی‌تر می‌شود و می‌توانیم ثمره بیشتری از آنها ببریم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان گفت: برای حضور موفق در المپیک نوجوانان آماده می‌شویم و باید در دو وزنی که موفق به کسب سهمیه شده‌ایم تمرینات را آغاز کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم.

انتهای پیام/م


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه