اسحاقی با کسب مدال طلا به المپیک نزدیک شد - نصر روی سکوی سوم

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش رزمی:

اسحاقی با کسب مدال طلا به المپیک نزدیک شد - نصر روی سکوی سوم - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، رقابتهای تکواندو بین المللی کره جنوبی روز گذشته با حضور 1770 تکواندوکار در رده های سنی بزرگسالان، نوجوانان و نونهالان به میزبانی شهر "گیونکجو" آغاز شد. در نخستین روز این مسابقات تیم ملی کشورمان دو نماینده داشت که نصر و اسحاقی با برتری مقابل رقبای خود به مرحله نیمه نهایی رسیده بودند ولی به دلیل طولانی شدن مسابقات و مراسم افتتاحیه ادامه مبارزات به امروز موکول شد.

مهدی اسحاقی تکواندوکار نوجوان کشورمان که برای رسیدن به المپیک نانجینگ با محمد اصلانی رقابت می کند در وزن 48- کیلوگرم دور نخست استراحت داشت و سپس تکواندوکاری از کره جنوبی را 8 بر 5 شکست داد. وی دور دوم تکواندوکاری از مغولستان را 9 بر 3 از پیش رو برداشت سپس در دو مبارزه بعدی با نتایج 5 بر 3 و 3 بر صفر از سد تکواندوکاران کشور میزبان گذشت و راهی بازی پایانی شد. اسحاقی در جدال برای کسب مدال طلا برای چهارمین بار مقابل نمایندگان کره جنوبی به میدان رفت و 19بر7 صاحب پیروزی شد و به نشان طلا دست یافت.

در همین وزن محمد اصلانی رقیب اسحاقی برای کسب مجوز حضور در المپیک نانجینگ نیز حضور داشت و همان دور نخست به نماینده کره جنوبی 5 بر 4 نتیجه را واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت تا شانس اسحاقی با این مدال طلا برای رسیدن به المپیک بیشتر شود.

اما در وزن 74- کیلوگرم رده سنی بزرگسالان علیرضا نصر آزادانی که با شکست چهار تکواندوکار از کره جنوبی راهی نیمه نهایی شده بود در این مرحله مقابل "رافالوویچ نیکیتا" از ازبکستان نتیجه را واگذار کرد و به نشان برنز دست پیدا کرد.

در ادامه مسابقات روز دوم تکواندوکاران کشورمان کار خود را با پیروزی آغاز کردند. در وزن 58- کیلوگرم که 194 تکواندوکار حضور دارند فرزان آشورزاده دور نخست استراحت داشت و سپس "سرگی کارگاپولوو" از روسیه را 18 بر یک شکست داد. در همین وزن ابوالفضل یعقوبی پس از یک دور استراحت تکواندوکاری از کشور میزبان را 20 بر 8 از پیش رو برداشت و راهی دور سوم شد.

این مسابقات به مدت 5 روز در "گیونگجو" پیگیری می شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه