استقبال با شکوه مردم گلستان از رییس جمهور بعد بین المللی خواهد داشت

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در خطبه های نماز جمعه شهر گرگان ضمن تبریک هفته بسیج، تشکیل بسیج را نشانه تدبیر الهی حضرت امام خمینی(ره) دانست و گفت: انقلابی را که مردم آن را بنا نهاده‌‌اند باید توسط خود مردم پاسداری و نگه‌داری شود.

وی خاطرنشان کرد: بسیج یک مجموعه مبارک است و در اصل بسیجی کسی است که ویژگی‌های یک بسیجی را داشته باشد و اینکه لباس بسیجی و یا نظامی را بر تن داشته و یا نداشته باشد مهم نیست.

آیت‌الله نورمفیدی تاکید کرد: ایثار، ابتکار و خلاقیت، نوع‌دوستی و خیرخواهی برای مردم از ویژگی‌های مهم یک بسیجی است.

وی اضافه کرد: یک بسیجی منافع ملی، انقلاب و نظام را بر منافع شخصی خودش ارجع‌تر می‌داند و منافع ملی را فدای منافع خود نخواهد کرد.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: هر کسی که در این کشور حاضر است باید ابتکار و خلاقیت را برای توسعه کشور به خرج دهد و امروز جهان بر مبنای ابتکار و خلاقیت پیش می‌رود.

بسیجی گمنام است و دنبال شهرت نخواهد رفت

آیت‌الله نورمفیدی افزود: بسیجی به دنبال نام و نشان نیست، بسیجی گمنام است و دنبال شهرت نخواهد رفت.

وی گفت: مهمترین شاخص یکی بسیجی ایمان و بندگی خداوند است که سرمایه اساسی بر زندگی دنیا است.

امام جمعه گرگان با اشاره به نا آرامی‌های بوجود آمده در کشور آمریکا گفت: در حال حاضر 90 شهر در آمریکا با پلیس این کشور بخاطر موضوع نژادپرستی درگیر هستند و در شعارهایشان گفته می‌شود که می‌خواهند شهرهای آمریکا را به آتش بکشند و یک آمریکای جدید بسازند.

آیت‌الله نورمفیدی ادامه داد: دعا می‌‎کنیم بلاهایی که آمریکا بر سر کشورهای دنیا آورده است به جان خودشان بیافتد و مردم دنیا را رها کند و بگذارند مردم دنیا آسوده باشند.

وی متذکر شد: این کشوری که مدعی دموکراسی است هنوز پس از 200 سال نتوانسته حق سیاه پوستان کشورش را بدهد و هنوز سیاهپوست بودن در کشور آمریکا جرم تلقی می‌شود.

تلاش کشورهای دنیا برای شکست مذاکرات نشان از اهمیت آن است

امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات 1+5 تصریح کرد: این مذاکرات کار بسیار مشکل و سختی بوده و یک گروه چند نفره در برابر چندین کشور دنیا ایستاده و در حال تلاش است.

آیت‌الله نورمفیدی بیان کرد: آمریکا کشوری است که ادعای قدرت دارد اما در زمان مذاکرات آقای کری همزمان در مذاکره با کشورهای مختلف دنیا حتی کشورهایی همانند بحرین، عربستان سعودی، امارات و کویت پشت پرده مذاکره و رایزنی می‌کرده است.

وی اضافه کرد: این کشورها تلاش می‌کنند که این مذاکرات شکست بخورد و حتی در مقطعی وزیر امور خارجه کشور عربستان سعودی به وین رفته و تلاش می‌‎کرده که این مذاکرات شکست بخورد و این نشان می‌دهد که اگر این ��ذاکرات به نتیجه برسد به نفع ایران است و تلاش‌‌های اینچنینی نشان از آن است که سربازان ما در تیم مذاکره کننده گل کرده‌اند و محکم از حقوق مسلم ایران اسلامی دفاع می‌کنند.

ایران پیروز مذاکرات است / دعوت به استقبال باشکوه مردم در سفر رئیس جمهور

آیت‌الله نورمفیدی با اشاره به تمدید مذاکرات خاطرنشان کرد: من اعتقاد دارم ایران اسلامی تا به اینجای مذاکرات هم پیروز بوده است چون ایران حق دارد از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای استفاده کند و دنیا هم این را اعتراف کرده و این یعنی یک پیروزی برای ملت ایران اسلامی.

وی تاکید کرد: مستکبران جهان بخصوص آمریکا تلاش می‌کردند تا ذهن دنیا را به ایران اسلامی به این اجماع برسانند که ایران به دنبال بمب اتم است تا یک ایران هراسی را راه بیاندازند تا زمینه‌ای ایجاد شود که حتی گزینه حمله نظامی به ایران را هم مطرح و انجام دهند اما با هوشیاری مردم و دولتمردان و مقام معظم رهبری آنها در راه رسیدن به اهداف شوم خود شکست خوردند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: ما در این مذاکرات پیروز بشویم یا نشویم باید اقتصاد خود را از این شرایط خارج کنیم و وابستگی اقتصاد ما به نفت باید از بین برود.

آیت‌الله نورمفیدی اضافه کرد: بودجه امسال دولت بر اساس نفت 100 دلار در نظر گرفته شد اما با زد و بندهایی که انجام شد این به 70 دلار کاهش پیدا کرد و اگر اقتصاد ما به نفت باشد چنین مشکلاتی بوجود خواهد آمد.

وی تاکید کرد: نکته مهم امروز این است که باید وفاق ملی در کشور افزایش یابد و باید آحاد ملت سربازان خود در مذاکرات 5+1 حمایت کنند و این یک نکته بسیار مهم است؛ آمریکا باید ببیند که مردم پشتیبان نمایندگان خود در مذاکرات هستند و این موضوع را باید آمریکایی‌ها و کشورهای دنیا لمس کنند.

آیت‌الله نورمفیدی بیان کرد: اختلاف‌ نظرهای موجود یک نظر است اما مصالح کشور موضوعی مهم دیگر است.

امام جمعه گرگان با اشاره به سفر روزهای آینده رئیس جمهور به استان گلستان تصریح کرد: من اعتقاد دارم که در این سفر باید استقبال بسیار خوب و باشکوهی انجام شود و همه در این استقبال با شکوه و عظمت بسیار خوبی حاضر شوند.

وی افزود: این سفر بسیار مهم است زیرا نخستین سفر رئیس جمهور پس از مذاکرات است و این سفر و حضور مردم یک پیام جهانی خواهد داشت و دلیل دیگر تاکید و دعوت به استقبال باشکوه این است که انسان وظیفه دارد شاکر زحمات دیگران باشد و حضور باشکوه یک تشکر بر زحمات فراوان دولت خواهد بود.

آیت الله نورمفیدی در خطبه اول با اشاره به سخنان حضرت علی (ع) در نهج البلاغه گفت: فاصله مبعوث شدن پیامبر اکرم (ص) با آخرین فرستاده خدا بسیار زیاد بود و تاکید امیرالمومنین (ع) در این خطبه نشان می دهد که داستان انبیاء یک سلسله به هم پیوسته است.

امام جمعه گرگان افزود: در فاصله ای که ایجاد شده بود مردم از چراغ هدایت الهی محروم بودند و در خواب عمیق و طولانی فرو رفته بودند.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) در زمان مبعوث شدن انبیاء و کتاب های قبلی را تصدیق کرد، زیرا انبیاء در اصل با هم، همانند بودند و کلیات آنها یکی بود.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: اما پیامبر اسلام (ص) نور الهی که همانا قرآن بود را به همراه داشت و این باعث تفاوت با انبیاء قبلی بود.

آیت الله نورمفیدی در پایان خود و دیگران را به تقوی الهی دعوت کرد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه