ارومیه با اقتدارترین تیم دور رفت لیگ برتر والیبال

دور رفت لیگ برتر والیبال سال 93 در حالی به پایان رسید که در بین 14 تیم شرکت کننده، شهرداری ارومیه عنوان تنها تیم بدون شکست این رقابت‌ها را به خود اختصاص داد.

ارومیه با اقتدارترین تیم دور رفت لیگ برتر والیبال - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، دور رفت مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران که امسال با نام جام زنده یاد حسین معدنی پیگیری میشود، از یکشنبه 18 آبان ماه آغاز شد و چهارشنبه 26 آذرماه با صدرنشینی تیم های پیکان تهران و شهرداری ارومیه در دو گروه مقدماتی این رقابت ها به پایان رسید.

تیم والیبال شهرداری ارومیه تنها تیم بدون شکست این رقابت ها بود که با 18 امتیاز از شش پیروزی در صدر گروه دوم قرار گرفت. این تیم در شش دیدار دور رفت خود امتیاز 18 ست را به دست آورد و تنها امتیاز یک ست را آن هم در مسابقه نخست خود به تیم سایپا واگذار کرد. این آمار بدان معناست که ارومیه در پنج مسابقه سه بر صفر و در یک دیدار سه بر یک به پیروزی رسیده است.

تیم شهرداری ارومیه در 19 ست مسابقه خود 477 امتیاز به دست آورد و 378 امتیاز به حریفان داد که میانگین 25 امتیاز برده در هر ست و کمتر از 20 امتیاز باخته در هر ست را به دست آورده است.

بعد از نماینده ارومیه، پیکان تهران که با 15 امتیاز صدرنشین گروه یک این رقابت ها در دور رفت شد، بهترین عملکرد را به خود اختصاص داد. شاگردان پیمان اکبری در شش مسابقه خود یک ناکامی و پنج پیروزی تجربه کردند. این تیم سه دیدار خود را سه بر صفر، یک مسابقه سه بر یک و یک دیدار را سه بر دو پیروز شده است و در یک مسابقه نیز سه بر دو مغلوب حریف (شهرداری تبریز) شده است.

پیکان در 23 ست مقابل حریفان در شش مسابقه به میدان رفته است که در 6 ست مغلوب و 17 ست پیروز میدان بوده است. این تیم 543 امتیاز در 23 ست به دست آورده است که میانگین 23.6 پوئن است و 476 امتیاز نیز از دست داده است که میانگین آن 20 امتیاز در هر ست می شود.

از سوی دیگر تیم های ارتعاشات صنعتی ایران در گروه اول و پارس مهر فارس در گروه دوم دور رفت مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال را بدون کسب امتیاز سپری کردند و هر دو تیم شش شکست را تجربه کردند.

ارتعاشات با وجود اینکه از بازیکنان تیم ملی والیبال نوجوانان استفاده می کرد و انتظار پیروزی از این تیم وجود نداشت ولی موفق شد نمایش خوبی مقابل حریفان خود ارائه کند و بارها تیم های مقابل را تا مرز شکست پیش برد.

ارتعاشات چهار ست برده در شش مسابقه این رقابت ها داشت، اما پارس مهر فارس تنها امتیاز دو ست را در شش مسابقه خود به دست آورده است.

دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال از چهارشنبه دهم دیماه آغاز می شود و تا چهارشنبه 24 بهمن ادامه خواهد داشت تا در نهایت هشت تیم صعود کننده به مرحله پلی آف مشخص شوند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه