اخلاقی به مدال طلا رسيد - دو برنز برای نوروزی و جبلی

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش سایر:

به گزارش خبرگزاری مهر، در روز سوم و پایانی رقابتهای بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولاپتروف بلغارستان که از روز جمعه ۴ اردیبهشت ماه و با حضور کشتی گیرانی از ۲۶ کشور دنیا در شهر صوفیه برگزار شد، امروز یکشنبه حبیب اخلاقی در وزن ۸۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد و امید نوروزی و علی اصغر جبلی به مدال برنز رسیدند.

در رقابتهای کشتی فرنگی در وزن ۸۵ کیلوگرم حبیب اله اخلاقی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با ضربه فنی ولادمیر استانکیج از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم نیز با نتیجه ۳ بر صفر متهان باشار از ترکیه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اخلاقی در این مرحله با شکست ۹ بر یک آرتور شاهینیان از ارمنستان فینالیست شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۱ بر ۳ از سد مانوکیان از ارمنستان گذشت و به مقام قهرمانی این وزن رسید.

در وزن ۶۶ کیلوگرم امید نوروزی در دیدار نخست داوید کاسکاویلا از ایتالیا را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد .وی در دور دوم نیز با ضربه فنی مقابل تومسن ماریوس از نروژ به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رسید. نوروزی در این مرحله با قضاوت یک طرفه و با دو اخطار و ۲ امتیاز داوران مغلوب ابراهیم قانم از از مصر شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۷ بر یک انیس بازار از ترکیه را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در کشتی آزاد و در وزن ۶۵ کیلوگرم علی اصغر جبلی در دور نخست با نتیجه ۱۵ بر ۴ میشل میهایلوف از بلغارستان را شکست داد و میثم حیدری نیز ۱۰ بر صفر تیناهی ماهاتیا از آفریقای جنوبی را مغلوب کرد. این دو کشتی گیر کشورمان در دور بعد به مصاف هم رفتند که جبلی با نتیجه ۷ بر ۵ به پیروزی رسید. جبلی در مرحله یک چهارم نهایی نیز با نتیجه ۱۳ بر ۸ مقابل بویچف از بلغارستان به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اما در این مرحله با نتیجه ۸ بر یک مغلوب بوریسلاو نواچکوف از بلغارستان شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار حریف سوئیسی خود را با نتیجه ۱۴ بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد. با شکست جبلی در مرحله نیمه نهایی، حیدری از دور رقابتها کنار رفت.

تیم کشتی فرنگی ایران در روز اول و دوم این رقابت ها توسط افشین بیابانگرد در وزن ۷۱ کیلوگرم صاحب مد��ل طلا و سید مصطفی صالحی زاده در وزن ۹۸ کیلوگرم مدال برنز شد و رضا اطری در وزن ۵۷ و یداله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد نیز صاحب مدال نقره شدند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه