احمد خسروفر به مدال طلا رسید - پنجمین طلای کاروان ایران

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از کره جنوبی، احمد خسرو فر تکواندوکار تیم دانشجویان ایران که امروز موفق شد با ارائه مبارزات قابل توجه همه رقبا را شکست داده و به بازی نهایی راه پیدا کند، در جدال برای کسب مدال طلا به مصاف " لوئیز مایزروی" از فرانسه رفت و در حالی که این رقابت به تساوی هفت به هفت کشید، نماینده ایران توانست در امتیاز طلایی بازی را هشت به هفت به سود خود تمام کند و به عنوان قهرمانی برسد.

خسرو فر امروز در وزن ۷۴- کیلوگرم کار خود را با پیروزی ۱۲بر ۹ مقابل "رادیلو" از مکزیک آغاز کرد و در ادامه "مارکو موتاک" از کرواسی را ۴بر۲ ، "پراسیلا" از تایلند را ۱۱بر۱۰ و "گلسمانن" از آلمان را ۱۵بر۸ شکست داد به دیدار نهایی راه پیدا کرد.

به گفته خلیفه، سرمربی تیم تکواندوی دانشجویان با کسب این مدال، قهرمانی تیم تکواندو ایران هم مسجل شده است.

تیم اعزامی کشورمان در رشته تکواندو امروز چهار نماینده داشت که در این بین اکرم خدابنده لو در وزن 73+ کیلوگرم پس از استراحت در مرحله نخست ، حریفانی از چین تایپه و مراکش را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز "ایلنا ایکاوا" از روسیه را شکشت داد و راهی بازی نهایی شد.

همچنین مهران عسگری در وزن 87+ کیلوگرم با سه پیروزی مقابل قبرس ، فرانسه و روسیه به نیمه نهایی رسید و در این مرحله به قهرمان جهان از ازبکستان باخت و برنز گرفت. فرزانه صاحبی هم با قبول شکست مقابل نماینده ونزوئلا از گردونه رقابت ها خارج شده بود.

با مدال خسروفر، تعداد مدال‌های ایران به عدد 13 (پنج طلا، دو نقره و شش برنز) رسید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه